דף הבית

פוסטים אחרונים

ראיון ל- CNN – ראיון שניתן ל- CNN ב 23.1.13, אודות תוצאות בחירות 2013 בישראל.

 

הטוב, הרע והמכוער

מדוע עולות התשואות על האגח הממשלתי האמריקני לטווח ארוך?

בסופו של שבוע מקוצר מבחינת מספר ימי העסקים והמסחר שבו, אבל מלא התפתחויות חשובות, תופעה אחת בולטת מעל כל השאר ומחייבת מעקב צמוד ותשומת לב רבה.

להמשך קריאת ‘מדוע עולות התשואות על האג”ח הממשלתי האמריקני לטווח ארוך?’

הטוב, הרע והמכוער

 

 (אלתפנימו את הבשורות הטובותאתם חיים במדינה עשירה

 לפני שלושה חודשים, בערב ראש השנה, כתבתי אייטם על השיפור בחשבון השוטף של מאזן התשלומים. ציינתי שזה אייטם חיובי שבו ניתן לסיים את השנה היוצאת בנימה נעימה. הכותרת היתה הגירעון במאזן התשלומים התאדה – לפחות זמניתוהיא התייחסה לנתוני החשבון השוטף לרבעון השני של 2012, שהתפרסמו אז. אלה הצביעו על צמצום דרמטי של הגירעון בחשבון השוטף, מכ-1.45 מיליארד דולר ברבעון הראשון, ל-90 מיליון בלבד ברבעון השני.

עכשיו מסתבר שהשמחה הייתה מעט מוקדמת והגירעון לא ממש התאדה ברבעון השני, למרות שהוא בהחלט הצטמק. הנתון המתוקן לרבעון השני, הכלול בנתוני הרבעון השלישי שהתפרסמו שלשום, מצביע על גירעון של642 מיליון דולר ולא של 90 מיליון. אבל הרבה יותר חשובה היא העובדה שברבעון השלישי היפוך המגמה הושלם, ובמקום גירעון נרשם עודף משמעותי, של 848 מיליון דולר. זהו העודף הרבעוני הראשון מאז הרבעון השלישי של 2011 – כלומר לאחר שלושה רבעונים רצופים של גירעון מתמשך, תופעה שלא נצפתה בעשור האחרון. להמשך קריאת ‘(אל) תפנימו את הבשורות הטובות: אתם חיים במדינה עשירה’

 
 

הטוב, הרע והמכוער

יפן נחושה בהחלטתה להתאבד

ביפן, המצב משתנה רק בין מכוער, מכוער יותר ומכוער לחלוטין, אך ייאמר לזכות היפנים שהם מצליחים תמיד להפתיע ביכולתם ליצור מצבים שרמת הכיעור שלהם עוברת כל דמיון קודם – מה שבאמת מצדיק את הכינוי השחוק “חסר-תקדים”.

להמשך קריאת ‘יפן נחושה בהחלטתה להתאבד’

 

למעבר לכל הפוסטים לחץ כאן.

_________________________________________

כתבות אחרונות

“ישראל בצל שקיעת אירופה” – אירופה שוקעת מבחינה דמוגרפית, כלכלית ופוליטית. השפעתה על הנעשה במזרח התיכון, שנמשכה על פני כמאה שנים, הולכת ונגמרת. פנחס לנדאו משרטט קווים לדמותו של אחד האתגרים הגדולים הניצבים לפתחה של מדינת ישראל, שנבנתה כמדינה אירופית.

הכתבה התפרסמה בגיליון מספר 65 של “ארץ אחרת”, וניתן למצוא אותה במלואה כאן.

 

“אופטימיות ללא כיסוי” – אפשר להסביר את ההאטה של הכלכלה העולמית באסון ביפאן, במהפכה בלוב או בעליית מחירי הסחורות, אבל אי אפשר להתעלם מכך שכלכלות העולם עדיין לא יודעות איך לפתור את משבר החובות.

הכתבה התפרסמה בגיליון נובמבר 2011 של “מגזין דה מרקר”.

 

למעבר לכל הכתבות לחץ כאן

___________________________________________

 ראיונות אחרונים

אשראי ומוסר יהודי – ראיון מה- 16.8.12, אודות אשראי, מוסר, והיחס ביניהם.

דרוג האשראי של גרמניה – ראיון מה- 26.7.12, בעקבות הורדת תחזית דירוג האשראי של גרמניה על ידי סוכנות הדירוג “מודי’ס”, המשמעויות וההשלכות האפשריות.

למעבר לכל הראיונות לחץ כאן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *