כתבות ממגזין The Marker

(רוב הכתבות מוצגות כקבצי PDF).


“איחוד רעיל”
 – הנפגע העיקרי מהורדת דירוג האשראי של ארצות הברית הוא האיחוד האירופי. צרפת בדרך להורדת אשראי, איטליה ממשיכה להיחלש ומנהיגי גרמניה צריכים להחליט אם לשמוע בקול העם או לסחוב לבד את אלונקת המשבר.

הכתבה התפרסמה בגיליון ספטמבר 2011 של “מגזין דה מרקר”.

 

“מי כאן בעל הבית?” – קריסת שוקי הנדל”ן בארצות הברית, אירלנד וספרד חשפה את המציאות העגומה שמאחורי בועות הנדל”ן: הבעלות על בתים שנרכשו באמצעות משכנתאות היא מדומה בלבד, מכבידה על הכלכלה – ומסכנת הן את הרוכשים והן את הבנקים שמעניקים להם מימון. מה כל זה אומר על ישראל?

הכתבה התפרסמה בגיליון אוגוסט 2011 של “מגזין דה מרקר”.

 

“באמת יהיה בסדר?” – אל תאמינו לתחזיות החיוביות. אם המפקח על תוכנית החילוץ האמריקאית מפחד, לנו אין סיבה לשמור על אופטימיות. אחרי הכל, המחדלים שחוללו את המשבר ב־ 2008 לא תוקנו, אנחנו ממשיכים להדחיק – וסכנה חדשה וברורה מאיימת על הכלכלה העולמית.

הכתבה התפרסמה בגיליון יולי 2011 של “מגזין דה מרקר”.

 

“למה אתה צריך כל כך הרבה כסף?” – האם יש לעשירים יותר מדי כסף? איך גורמים לבעל הון לפתוח את הארנק לטובת הכלל? למה מי שירשו כסף נדיבים יותר מאלה שעשו את הונם בעשר אצבעותיהם? ולמה רק באמריקה יכולים לצמוח תורמים בסדר גודל של באפט וגייטס? הכל על פילנתרופיה -ספורט לעשירים בלבד.

הכתבה התפרסמה בגיליון יוני 2011 של “מגזין דה מרקר”.

 

“אסון הוא אסון הוא אסון” – עוד בטרם יבשה הקרקע מהצונאמי ששטף את צפון יפאן בחודש שעבר, הזדרזו כלכלנים להעריך את שווי הנזקים ולחזות את היקפי הצמיחה בעקבות השיקום הצפוי. פנחס לנדאו מפרק את האמיתות המרגיעות אך מוטעות על כלכלת יפאן ותולה תקווה ברעידת־משנה אחרת וחזקה במיוחד.

הכתבה התפרסמה בגיליון אפריל 2011 של “מגזין דה מרקר”.

 

“ארצות הברית חיה במציאות מדומה” – השמועות על התאוששותו של המשק האמריקאי מוקדמות מדי. האופטימיסטים מתעלמים משוק הדיור שנשחק בהתמדה ומשוק העבודה שאיבד את התקווה. השיפור במצב הכלכלה הגדולה בעולם אינו אלא אשליה מסוכנת המשרתת את העשירים ודופקת את העניים.

הכתבה התפרסמה בגיליון מארס 2011 של “מגזין דה מרקר”.

 

“תסתכלו על אירלנד ותראו את אירופה” – התפוגגותו של “הנס האירי” בשלוש השנים האחרונות היא הרבה יותר מטרגדיה מקומית. למעשה היא משקפת את כישלונו של גוש היורו כולו – ועלולה לבשר את קצו.

הכתבה התפרסמה בגיליון ינואר 2011 של “מגזין דה מרקר”.

 

“כולנו בעצם נושים” – אם יש לכם פיקדון בבנק או קרן פנסיה, אתם מלווים – והריבית הנמוכה פוגעת גם בכם. אחת ההשלכות של התמדה במדיניות ריבית נמוכה היא חברתית אבל גם פוליטית, ורואים אותה בבירור בארצות הברית. מה תורם למצב המתמשך הזה ואיך בכל זאת אפשר להרוויח.

הכתבה התפרסמה בגיליון דצמבר 2010 של “מגזין דה מרקר”.

 

“עשרה ימים במאי” – חשבתם שמפולת בשווקים היא הדבר הכי גרוע שיכול לקרות להשקעה שלכם? טעיתם. המיני-מפולת בוול-סטריט ותכנית החילוץ לגוש היורו היו תזכורת רועמת למה שכולם מתעלמים ממנו בשנתיים האחרונות: המשחק השתנה, אבל אף אחד לא יודע מה הכללים החדשים.

הכתבה התפרסמה בגיליון יוני 2010 של “מגזין דה מרקר”.

 

“משבר ביוון – סוף העולם או קטסטרופה מקומית?” – המשבר ביוון הוא רק קצה הקרחון. כיום זו יוון – ומחר אלה בריטניה, יפן וארה”ב. אירופה מבינה לאן היא הולכת ומנסה להחזיק בכוח בעולם הישן לפני שהוא מתמוטט, אך התהפוכה תגיע – מבהילה, קשה ועוצמתית. מה יהיה אחריה? אנחנו לא יודעים. אבל יש סיכוי טוב שהעולם החדש יהיה טוב יותר מקודמו.

הכתבה התפרסמה בגיליון מאי 2010 של “מגזין דה מרקר”.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *